İptal ve İade Politikası

ÖN ÖDEMELİ (ONLINE) REZERVASYON YAPMA, İPTAL ETME VE TAHSİLATIN İADESİ KOŞULLARI

’’Hemen Kirala’’, kiralama bedelinin ve seçilen ek hizmet bedellerinin online olarak ödeneceğini belirtir. Eğer kiralamaya ek olarak diğer hizmetlerden de satın almak istenirse, bu hizmetlerin bedeli satış ofisinde aracı teslim alırken ödenebilmektedir. BEKAROĞLU FİLO KİRALAMA A.Ş. , kiralama hizmetini kendisine bağlı sebeplerden dolayı gerçekleştiremediği takdirde, müşteri tarafından önceden ödenen tutarın tamamı iade edilmektedir.

Online olarak yapılan ön ödemeler, kiralama başlangıcında ya da sürecinde müşterinin talep edebileceği ek hizmet ve güvenceler ile yakıt, tek yön vb. harcama bedellerini içermez. Ön Ödemeli Rezervasyon Formlarında yazan tutarın içermediği diğer hizmet, güvence, harcama ya da trafik cezası ve hasar bedelleri (Kira anlaşmasında yazılı, kaza ve hırsızlık durumunda yapılması gerekenler bölümünde açıklanan şartların yerine gelmediği durumlar) için müşterilerimizin kiralama esnasında kredi kartı ibrazı gereklidir.

Yapılan ödemelerin müşterilerimizin kredi kartına yansıması aşamasında, kullanılan kredi kartının sahibi olan bankaların, herhangi bir sebeple uygulayabileceği her türlü komisyon, kur farkı, hizmet ücreti vb. bedeller, BEKAROĞLU FİLO KİRALAMA A.Ş. markasının sorumluluğu dışındadır.

 • Ön Ödemeli rezervasyonlarda kiralama günü, saati, araç bilgileri güncellenemezdeğişiklik yapılamaz. Rezervasyon değişikliği yapılmak istenmesi durumunda rezervasyonun iptali gerekmektedir. Aşağıda belirtilen iptal – iade koşulları geçerlidir. İptalin ardından istenilen değişikliğe göre yeni ön ödemeli rezervasyon yapılabilir.
 • Ön ödemeli rezervasyon sayesinde kazanılan indirim başka bir kampanya ile birleştirilemez.
 • Ön ödemeli rezervasyon ile yapılan bir kiralamada, kiralama süresinin rezervasyon formunda belirtilen dönüş tarihini aşması durumunda, kira anlaşması uzatıldığında oluşacak ilave bedel kiralama başlangıcında müşterimizin ibraz ettiği kredi kartından, uzama günlerinin yapıldığı tarihte geçerli BEKAROĞLU FİLO KİRALAMA A.Ş. Liste fiyatlarından tahsil edilir.
 • Ön Ödemeli rezervasyonlarda aracı teslim alma saatinden 24 saat öncesine kadar rezervasyon iptal edilirse kiralama ücretinin tamamı BEKAROĞLU FİLO KİRALAMA A.Ş.tarafından iade edilecektir.
 • Ön Ödemeli rezervasyonlarda aracın teslim edileceği saate 24 saat ile 2 saat arasında kaldığında 1 günlük kiralama ücreti kesilerek geriye kalan tutar BEKAROĞLU FİLO KİRALAMA A.Ş. tarafından iade edilecektir. (1 günlük rezervasyonlarda iade yapılmayacaktır )
 • Ön Ödemeli rezervasyonlarda araç tesliminden 2 saat önce yapılan iptallerde kiralama ücreti iade edilmez.
 • Ön ödemeli rezervasyonlarda müşterilerimize ait araçlar teslim alma saatinden itibaren 2 saat bekletilecek olup, bu iki saat içerisinde müşterilerimiz araçlarını teslim alabileceklerdir. 2 saat sonrasında rezervasyon sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecek ve ücret iade yapılmayacaktır.
 • Ön ödemeli rezervasyonlarda, aracın teslim alınmasından sonra, müşteri tarafından kullanılmayan günlerin iadesi yapılmamaktadır.
 • Ön Ödemeli Rezervasyonların iadesi Bankanın işlem yoğunluğuna bağlı olarak 3-5 iş günü arasında kartınıza yansıyacaktır.
 • BEKAROĞLU FİLO KİRALAMA A.Ş., ofis açılış ve kapanış saatlerine bağlı olarak araç teslimatı yapamazsa, iade etme hakkını saklı tutar.

Ön Ödemeli Rezervasyonlarda Araçların Müşterilerimize teslim edilebilmesi için Genel Kiralama Koşullarının ve aşağıdaki şartların yerine getiriliyor olması gerekmektedir.

 AŞAĞIDAKİ ŞARTLARIN SAĞLANAMAMASI DURUMUNDA ARAÇ TESLİM EDİLMEYECEK VE ÖDEME İADESİ GERÇEKLEŞMEYECEKTİR.

 • Ödeme şekli sadece kiracının adına düzenlenmiş kredi kartı olup nakit ödeme ve debit kart uygulaması bulunmamaktadır.
 • Kiralama ve araç grubuna göre değişen provizyon tutarının kişiye ait kredi kartından sağlanıyor olması gerekmektedir. Kredi kartının üzerinde kiralama yapacak kişiye ait isim ve soy isim bilgisi bulunmalıdır.
 • Kira bedeline ek olarak kredi kartına konulacak depozito miktarı için yeterli limit müsaitliğinin olması gerekmektedir.
 • Aracı teslim alacak kişinin ehliyetini ve ödemeyi yaptığı kendine ait kredi kartını BEKAROĞLU FİLO KİRALAMA A.Ş. ofisine ibraz etmesi gerekmektedir.
 • Üst segment kiralamanın gerçekleşebilmesi için farklı bankaya ait 2 Kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Yabancı ehliyete sahip kullanıcıların pasaportunu kiralama yapacağı ofise ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Yabancı ehliyete sahip kullanıcıların, Türkiye’ye giriş yaptığı tarih 6 ayı geçmiş veya kiralama süresi içerisinde geçecek ise Türk Ehliyetini kiralama yapacağı ofise ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır.

Rezervasyon Değişikliği :

Ön ödemeli bir rezervasyonda değişiklik yapılamamaktadır. Rezervasyon değişikliği yapılmak istenmesi durumunda rezervasyonun iptali gerekmektedir ve yukarıda yazılı iptal – iade koşulları geçerlidir. İptalin ardından istenilen değişikliğe göre yeni ön ödemeli rezervasyon yapılabilir.

Kullanılmayan Günler:

Kiralama başladıktan sonra aracın rezervasyon formunda belirtilen tarih aralığından önce iadesi durumunda kullanılmayan günler için iade yapılmaz. Ön ödemeli rezervasyon yapılmış olmasına rağmen müşterimizin aracı rezervasyon formunda belirtilen tarih ve saatte almaması durumunda ise tahsil edilmiş olan ön ödeme tutarı iade edilmez.

Kiralamanın Uzaması:

Ön ödemeli rezervasyon ile yapılan bir kiralamada, kiralama süresinin rezervasyon formunda belirtilen dönüş tarihini aşması durumunda, kira anlaşması uzatıldığında oluşacak ilave bedel kiralama başlangıcında müşterimizin ibraz ettiği kredi kartından, uzama günlerinin yapıldığı tarihte geçerli BEKAROĞLU FİLO KİRALAMA A.Ş. Liste fiyatlarından tahsil edilir.

Bu bildirim 14.02.2022 tarihinde oluşturulmuştur.

Bu ofiste seçilen araba sınıfından yok. Lütfen farklı bir sınıf seçin!